Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri

17 Temmuz 2010, Cumartesi 6 Yorum

Bir koç holding iştiraki olan Yapı Kredi Bankası 1944 yılından beri 800’ü bulan şubesiyle Türkiye’nin hemen her ilinde hizmet vermektedir. Hizmette sınır yoktur ilkesini benimseyen banka, Kalder tarafından yapılan değerlendirmede bu yılın ilk 3 aylık döneminde Worldcard ile müşteri memnuniyetinde ilk sırayı almayı başardı.

Yapı Kredi müşteri hizmetlerine 444 0 444 numaralı telefondan bankanın telefon bankacılığı ile verilen hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Yapıkredi müşteri hizmetleri telefon numarası ile yapacağınız görüşmeler şehiriçi arama tarifesinden ücretlendirilir. Cep telefonundan yapacağınız aramalar için 444 0 444 ün başına bulunduğunuz ilin şehirler arası kodunu eklemeniz gerekmektedir.

Telefon bankacılığına ilk bağlandığınızda sıcak bir hoş geldiniz mesajından sonra İngilizce menü için 9 u tuşlayarak devam etmeniz önerilyor. Devamında ise kayıp çalıntı kart işlemleri için 0, kredi kartı işlemleri için 1, bankacılık işlemleri için 2, şifre işlemleri için 3, internet mobil ve TV bankacılığı destek hattı için 4, piyasa bilgileri için 5 ve de son olarak hediye kart işlemleri için 6 yı tuşlayarak menüde ilerleyebilirsiniz.

Yapı kredi telefon bankacılığı menüsünde direk olarak müşteri temsilcisine bağlanmak için bir seçenek yok. Aslında bu belirli bir konuda uzman olan personel ile iletişim kurmanız açısından daha iyidir. Bu yüzden dikkatle dinlediğiniz menülerden ihtiyacınız olan kategoriye yönelip biraz sabırlı davranmanız yararınıza olacaktır. Tabii ki müşteri hizmetlerine arama yapmadan önce müşteri numaranız vb. bilgileri hazırlamanız size ve yapı kredi müşteri hizmetleri yetkilisine zaman kazandıracaktır.

“Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri ve Çağrı Merkezi 444 0 444 numaralı telefonla ulaşılabilir…”

Kısaca istatistiklere bir göz atıldığında ülkemizdeki bankalara ait çağrı merkezlerini 3 aylık dönemde yaklaşık 60 milyon kişi aradığını ve bu çağrıların yaklaşık %95 i cevaplandırıldığını görürüz. Verilere göre cevaplanamayan çağrılarda ortalama bekleme süresi ise 63 saniye. Yapı kredi telefon bankacılığında bu süre mesai saatleri içerisinde daha uzun olabiliyor, bu nedenle acil bir işleminiz olmadığı sürece mesai saatleri dışında arama yapmanızı öneririz.

World card’ınızı kaybettiğinizde ya da çaldırdığınızda yapmanız gereken ilk şey vakit kaybetmeden bunu bankanıza bildirmenizdir. Yapı kredi müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 444 ü arayarak kimlik bilgileriniz doğrulanmasıyla kartınızda bundan sonra yapılabilecek işlemlerin önüne geçmiş olursunuz. Bundan sonra yapmanız gereken şey ise bunu yazılı olarak da beyan etmenizdir.

Unutmayın kredi kartı alırken imzalamış olduğunuz sözleşme ile bir çok yükümlülük altına giriyorsunuz. Bunlardan birisi de kimlik bilgilerinizi ve de şifrenizi saklı tutmanızdır. Örneğin müşteri hizmetlerini aradığınızda şifrenizi sadece sesli yanıt sistemine yönlendirdiğiniz zaman girmeniz gerekir, müşteri temsilcisi hiçbir zaman size şifrenizi sormaz. Kimlik doğrulaması için operatör size doğum gününüzü annenizin kızlık soyadını, ekstre adresinizi ,cep telefonunuzu vb. kişisel bilgileri sorabilir. Tabii ki bu sorulara cevap vermek bizim için zaman kaybı gibi gözükse de aslında bunlar güvenliğin birer parçası."Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri" ile benzer içerikler:

"Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri" hakkında 6 Yorum:

 1. yasin kılıç says:

  yasin kılıç olarak fazla para alındığı için itiraz dilekçesi yazdım sonucu bekliyorum

 2. tarık atılgan says:

  ne geri zekalı bir sisteminiz var ya bir müşteri temsilcisine birşey soralım dedik onu tuşla bunu tuşla ne ulaşılmaz bir insan mış müşteri temsilciniz

 3. yusuf zeki karagözoğlu says:

  Müşteri hizmetlerine ulaşmak ve gerekli bilgiyi almak zor.Adrese gelmeyen extre bilgilerini öğrenmek için banka matiklerinize bir proğram eklemek suretiyle yardımcı olmanız dileğimdir.

 4. bahadır alp says:

  bu ne yaaaa iğrenç bir müşteri hizmetleri… 45 dakika uğraştım yine bağlanamadım….
  Yatıyorlar galiba, ne yazık ki yapı kredi bankası ve kredi kartları ile ilgili düşüncelerim değişti :(

 5. fatih ateş says:

  müşteri hizmetleri adınızı müşteri çıldırtma ve rakam tuşlama olarak değiştirn

 6. Murat Aldemir says:

  Saçma sapan bir hizmetiniz, 20 dakika uğraştım tüm menüleri gezdim ihtiyacım olan ufacık bir bilgiyi müşteri hizmetlerinden öğrenebilmek için….

  "“Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri” hakkındaki yorumlarınızı, sorularınızı yazar mısınız?


Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri