Kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme işlemi nasıl yapılır?

10 Nisan 2013, Çarşamba 1 Yorum

Kredi kartınız için daha önce belirlemiş olduğunuz kredi kartı hesap kesim tarihini değiştirmek istiyorsunuz, peki bunu nasıl yapabilirsiniz? Öncelikle hesap kesim tarihi değişikliğini peş peşe olmamak kaydıyla 1 yıl içerisinde 2 kez gerçekleştirebilirsiniz.

Hesap kesim tarihi değişikliğini gerçekleştirirken son ödeme tarihinizin, ekstre kesim tarihinden yaklaşık 10 gün sonra olacağına mutlaka dikkat etmelisiniz. Sizin belirleyeceğiniz tarih ekstre kesim tarihi yani ekstre borcunun belirleneceği tarihtir. Hafta sonu ve özel günlere denk gelmesi gibi nedenlerle son ödeme tarihiniz yaklaşık olarak ekstre kesim tarihinden 10 gün sonrasıdır. Hesap kesim tarihinizi değiştirirken, ödeme yapabileceğiniz tarihin maaş ve gelirlerinizi aldığınız tarih ile uyumlu olduğuna mutlaka dikkat edin ki ödemelerinizde herhangi bir sorun yaşamayın.

Kredi kartı hesap kesim tarihi değişikliği, ödemelerinizi ileri bir tarihe taşıyacağı için dikkat etmeniz gereken birkaç noktada daha mevcuttur. Eğer dönem içi harcamalarınız içerisinde nakit avans çekimi mevcut ise ve henüz ödemesini gerçekleştirmediyseniz ve ödeme için ekstrenizin kesilmesini bekliyorsanız işte bu noktada 2 kez düşünmelisiniz. Çünkü nakit avans çekimlerinizde ödeme yapılana kadar faiz işlemeye devam edecektir. Bir diğer noktada bir önceki aydan devir eden ödenmemiş ekstre borcunuz var ise ödeme yapılana kadar bu rakama da dönem/alışveriş faizi işlemektedir. Ekstre kesim tarihi değişikliği ile ekstrenizi ertelemeniz durumunda ödenmemiş dönem borcunuz için daha fazla gün ve dolayısıyla daha fazla tutarda faiz işleyecektir.

Ekstre kesim tarihi değişikliğini mutlaka ekstreniz henüz kesilmeden önce gerçekleştirin. Hesap kesim tarihi değişikliğini banka şubelerinden, çağrı merkezlerinden ve internet şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.

Kaynak: Kredi Bülteni"Kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme işlemi nasıl yapılır?" ile benzer içerikler:

"Kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme işlemi nasıl yapılır?" hakkında 1 Yorum:

  1. Ali aras says:

    Hesap kesim tarihi ayın son haftası olsun

  "“Kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme işlemi nasıl yapılır?” hakkındaki yorumlarınızı, sorularınızı yazar mısınız?


Kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme işlemi nasıl yapılır?