Kredi kartı dönem borcu nedir?

Kredi kartı dönem borcu nedir? Ekstre bilgilerini inceleyince hangi gün nereden kaç liralık alışveriş yaptığımızı, ödememiz gereken miktarı görürüz. Bu bizim dönem borcumuzdur. Eğer orada yazan borcun tamamını son ödeme tarihine kadar ödersek sorun yoktur. Kredi kartı borcumuzun tamamını ödemiş olduğumuz...

Ekstre bilgilerini inceleyince hangi gün nereden kaç liralık alışveriş yaptığımızı, ödememiz gereken miktarı görürüz. Bu bizim dönem borcumuzdur. Eğer orada yazan borcun tamamını son ödeme tarihine kadar ödersek sorun yoktur. Kredi kartı borcumuzun tamamını ödemiş olduğumuz için faiz işlemez.

Ekstrede bize bildirilmiş olan borç rakamının yanında bir de minimum (asgari) ödeme tutarı vardır. Şu anki düzenlemelere göre bu, toplam borcumuzun yüzde 20′sine denk gelir. Borcun tamamını ödemek yerine sadece asgari ödeme tutarını ödeyecek olursak kredi kartımız kapatılmaz. Ancak borcumuzun yüzde 80′lik kısmını ödememiş durumda olduğumuz için epeyce yüksek oranda bir faiz işletilir. Borcumuzu hiç ödemezsek işin rengi değişecek, banka tarafından yasal işlem başlatılacaktır.

Kaynak: Yadigar Cafe

"Kredi kartı dönem borcu nedir?" hakkındaki yorumlar

Yorumu Gönder!
Powered by PROTEK Teknoloji.
css.php