Kredi Kartı Aidatı İtiraz Dilekçesi

12 Ocak 2011, Çarşamba 2 Yorum

Türkiye’de kredi kartlarının sayısı 44 milyonu geçerken, yıllık 20-50 lirayı bulan kullanım aidatları tüketicinin cebini yakıyor.

Aidattan bunalan tüketiciye BDDK Başkanı Tevfik Bilgin’den sonra bir müjde de Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürü İsmail Kalender’den geldi. Kalender, kredi kartı aidatı ödemek istemeyenlerin ‘Tüketici Hakem Heyetlerine’ gitmesinin yeterli olacağını söyledi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Tevfik Bilgin, önceki gün tüketicilere, kredi kartı alırken sözleşmenin sonuna ‘kredi kartı kullanım bedeli ödemeyeceğim’ notu düşmelerini tavsiye etmişti.

Hesap İşletim Ücreti İle İlgili Yapabilecekleriniz

-İlk önce Bankadan İade İstemelisiniz. Hesabınızdan “Hesap İşletim ücreti” vb bir isimle kesinti yapıldığını farkettikten sonra en kısa sürede itiraz dilekçesini doldurarak iadeli taahütlü posta ile PTT’den banka’ya göndermelisiniz.

-Paranız İade Edilmesse TSHH’e Başvurmalısınız. Tahsil edilen haksız ücret size 30 gün içinde iade edilmez ise ikamet ettiğiniz ilçenin Kaymakamlık binasında bulunan Tüketici Sorunları Hakem Heyetine dilekçe ile başvurunuzu ücretsiz olarak yapınız."Kredi Kartı Aidatı İtiraz Dilekçesi" ile benzer içerikler:

"Kredi Kartı Aidatı İtiraz Dilekçesi" hakkında 2 Yorum:

  1. muhammet özturk says:

    kredı kartını odeyemıyırum o yuzden dondurmanız istıyorum iş ten ayrıldım o yuzden

  2. rifat sencan says:

    yasalara ramen kıredi kartlarına yıllık aidat yüklenmesi yanlış bir uygulamadır lütven bu uygulamanın kaldırlmasını vatandaşlarında kart aidatı alan bankaların kartlarını geri iade edip kullanmamalarını rica ediyorum

  "“Kredi Kartı Aidatı İtiraz Dilekçesi” hakkındaki yorumlarınızı, sorularınızı yazar mısınız?


Kredi Kartı Aidatı İtiraz Dilekçesi