Atm’den kart borcu nasıl yatırılır?

12 Mart 2013, Salı 0 Yorum

Kredi kartlarında Chip & Pin kullanımının devreye girmesi ve bankaların yeni nesil ATM makinalarını devreye alması ile birlikte ATM’leri kullanarak kredi kartı borcunu ödeyenlerin sayılarında net bir artış gözlemlemek mümkün. Yeni nesil ATM makinaları sayesinde hesabınıza para yatırırken veya kredi kartı borcununuzu öderken yatırılan para direk hesaba geçiyor. ATM, zamanlamayı doğru yapmanız ve yatıracağınız paraların kırışık olmaması durumunda en süratli para yatırma kanalları arasında sayılabilir.

Eski nesil ATM’lerden ise para yatırma süreçlerinde paralar zarf içerisinde makinaya beslendiği için hesaba yatırılması için ATM’in bağlı bulunduğu şube çalışanları tarafından açılarak yatırılan paraların sayılması; kontrol edilmesi ve hesaplara geçmesi saatler alabiliyordu. Bu tip eski nesil ATM’lere hala rastlanıyor olsa dahi bankalar gerçekleştirdikleri yeni alımlar ile sayılarını gün geçtikçe azaltmaya başladı.

Bankalar vadesiz mevduat hesabı olan kredi kartı müşterilerine aynı zamandan ATM’ler vasıtası ile hesaplarından kredi kartı borçlarını ödemelerini gerçekleştirme imkanı da veriyorlar.

Kaynak: Tüketici Finansman"Atm’den kart borcu nasıl yatırılır?" ile benzer içerikler:

  "“Atm’den kart borcu nasıl yatırılır?” hakkındaki yorumlarınızı, sorularınızı yazar mısınız?


Atm’den kart borcu nasıl yatırılır?